
Kiad: Electronic ArtsFejleszt: Black BoxHonlapRendszerkvetelmnyek:Minimum: Pentium III 700 MHz, 256 MB RAM, 32 MB-os DirectX 9 kompatibilis videkrtya
Ajnlott: Athlon XP vagy P4, 512 MB RAM, 64 MB-os DirectX 9 kompatibilis videkrtya
Hasonl jtkok: Need for Speed Underground, Street Legal, Street Rod
Kategria: autverseny
A Need for Speed sorozat jabb rsze rkezett meg november 16-n. Mr hozzszokhattunk, hogy szinte menetrendszeren minden vben egy j rsszel gazdagodhatunk. Az els rsz kzel 10 vvel ezeltt, 1995 augusztusban jelent meg, akkor nagy port kavarva. A folytats 1997-ben kerlt a boltokba, de a magas elvrsoknak szinte sehol nem felelt meg.
A Need For Speed III: Hot Pursuit 1998-ban kszlt el s a sorozat jra rgi fnyben tndklt. Rendrk, ldzsek, sportkocsik, nem is kellett tbb. Ezt a fejlesztk is tudtk, a Need For Speed: High Stakes 1999-ben nem sok jat, de azrt hozott. Ebben a rszben elszr lthattunk bele a kocsik belsejbe s lthattuk virtulis magunkat tekerni a kormnyt. s igaz kis mrtkben, de trtek a kocsik is.
Az igazn kidolgozott autkkal a 2000-ben megjelent Need For Speed: Porsche Unleashed-ben tallkozhattunk, amelyben az ssze Porsche-t kiprblhattunk s teljesen 3D-ben megtekinthettk a bels(!) teret is. Az autk elg relisan lettek lemodellezve, mg a menettulajdonsgok is. A kvetkez rszeket mr az EA Black Box csapata fejlesztette. A Need For Speed: Hot Pursuit 2-vel a 3-4. rsz tndklst prbltk jraleszteni, de a gyenge hlzati jtk s a butuska rendrk hazavgtk az egszet. Ekkor ppen jkor rkezett a mozikba a Hallos Iramban cm film, amely megfertzte a fejlesztket is. 2003-ban, pont egy ve jelent meg a Need for Speed Underground els rsze.
A Black Box rtapintott a lnyegre, szinte napra pontosan egy vvel az els rsz utn adtk ki a folytatst. Persze a lnyeg a rszletekben rejlik. gy tnik nagyon odafigyeltek a visszajelzsekre s nem akartak kockztatni, vagy pedig j rzkk van hozz, de az alapokhoz nem nyltak. A jtk grafikai motorja megfelel a mai elvrsoknak is ezrt nem is rtak jat, csak egy kicsit tovbb fejlesztettk. Bele lehetne ktni a kiss szgletes s gyengn textrzott dolgokba, de cserbe a gpigny mg mindig idelis, nem kell a legjabb csodamasinval rendelkeznnk, hogy jtszani tudjunk ezzel a jtkkal. Persze aki rendelkezik atomermvel annak sem kell aggdni, meg tudja izzasztani azokat is.
A jtk legnagyobb jtsa, hogy immr nem kttt utak vannak, a fejlesztk egy egsz vrost lemodelleztek. Persze vannak versenyek amelyekben nem autzhatunk akrmerre, de lesz lehetsgnk egyszer utcai futamokra is. Ezt mr a jtk elejn megtapasztalhatjuk, ugyanis a radarunkon lv kis narancssrga hromszgek potencilis versenytrsakat jellnek. Ha nem figyelnnk a radarra akkor is rjuk lehet ismerni a nem ppen kresz szerinti vezetskrl.
A HUD egyszeren ttekinthet mint az els rszben, de kapunk pr jdonsgot. A jobb als sarokban terpeszked kijelzket mr az els rszbl ismerhetjk, a balfels sarokban egy ikon helyezkedik el, ami aszerint vltozik, hogy mit csinlhatunk, amolyan akcigombnak is fel lehet fogni. A kis konzol jelzi neknk, hogy ha mondjuk versenyezhetnk egy mellettnk elhalad autval (srga hromszg), vagy j zenetnk rkezett. A lent elhelyezked radar is mutat jdonsgokat, ugyanis nem csak az utckat s a potencilis versenyzket jelzi ki, hanem a versenyhelyszneket s a boltokat is.